«Powrót

Wyłudzają pieniądze powołując się na rzekome należności celne

Wyłudzają pieniądze powołując się na rzekome należności celne

Wyłudzają pieniądze powołując się na rzekome należności celne

W ostatnich tygodniach miały w Polsce miejsce przypadki oszustwa polegającego na wyłudzaniu dużych kwot pieniędzy od osób starszych jako opłaty celnej za paczki wysyłane z zagranicy.

Oszuści, podszywając się pod przedstawicieli spedytora, informują ofiary o konieczności niezwłocznego uregulowania należności za przesyłkę, która została zatrzymana do wyjaśnienia przez Służbę Celną. W przypadku niezastosowania się do polecenia, grożą naliczaniem wysokich odsetek karnych.

Służba Celna apeluje, aby w żadnym przypadku nie dokonywać opłaty za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z urzędem celnym wskazanym w dokumencie potwierdzającym dokonanie zgłoszenia. Nie należy przy tym korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez operatora pocztowego doręczającego paczkę.

Baza teleadresowa placówek celnych w całej Polsce dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl (link otwiera okno w nowym serwisie).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 13.12.2016 Data publikacji: 13.12.2016 11:48 Data ostatniej modyfikacji: 13.12.2016 11:48
Autor: Izba Celna w Białej Podlaskiej Osoba publikująca: Jolanta Jarmul-Mikołajczyk Osoba modyfikująca: Jolanta Jarmul-Mikołajczyk
Rejestr zmian